Zásadní chyba při při prodeji nemovitosti „VÍC JE VÍC?“

Chyb, kterých se ti, kdož se rozhodli nemovitost prodat, dopouštějí, je samozřejmně více.

Dnes bych se však chtěl zaměřit na jednu z těch nejběžnějších a sice – prodej nemovitosti zadaný několika realitním kancelářím.
Na první pohled se zdá být toto téma poněkud banální, ale přečtete-li si následující řádky, zjistíte, že je to jedna z častých a zásadních chyb, která může způsobit, že svou nemovitost nakonec prodáte za mimořádně dlouhou dobu a často ještě značně pod cenou. O co tedy vlastně jde a jak to funguje?
Když se rozhodnete sami podat inzerát na prodej nemovitosti, obvykle se Vám začnou hlásit nejrůznější realitní kanceláře s nabídkou, že by Vaši nemovitost zařadili do své nabídky. A tak si řeknete: proč ne? To může být prima, když můj dům/byt bude nabízet více míst najednou. Opak je ale pravdou.

Pokud Vaši nemovitost nabízí více realitních kanceláří současně, obvykle dojde ke zkreslení informací, každá realitní kancelář použije „svoje“ fotografie a obvykle ani cena nemovitosti není stejná. Pokud si toho všimne zájemce o koupi, s největší pravděpodobností začne pochybovat o solidnosti prodeje, v horším případě o nemovitost zcela ztratí zájem.

Další velmi podstatná věc je, že pokud realitní kancelář Vaši nemovitost takříkajíc „nabere“ a je si vědoma skutečnosti, že není jedinou realitní kanceláří, která Vaši nemovitost nabízí, přidá Vaši nemovitost do své databáze a inzerce, avšak nevěnuje jejímu prodeji žádnou větší námahu a péči. To je samozřejmně chyba, protože bez řádné prezentace,
individuálního přístupu k analýze trhu, která určí reálnou cenu nemovitosti, může Vaše nemovitost „ležet“ na trhu nemovitostí drahnou dobu.

V opačném případě – tedy spolupráci s jednou realitní kanceláří, se realitní kancelář může postarat o všechno, včetně prověření potenciálního kupujícího a vyřízení veškeré administrativy. Ušetříte si rovněž nekonečné průvody zájemců, protože většina moderních realitních kanceláří je pro Vás schopna vytvořit videoprohlídku, která spolehlivě eliminuje zvědavce od vážných zájemců a dodá Vaší nemovitosti potřebonou exkluzivitu pro dosažení maximálního efektu.

Neváhejte proto a kontaktujte , rád si na Vás udělám čas, poradím Vám jak
dále postupovat při prodeji nemovitosti a nabídnu naše další služby.